Bilsen Gürer Kimdir ?

www.milta.com Sayfasında, yazı ve fotoğrafları yer alan Bilsen Gürer, 1954 yılında Bingöl’de doğdu. Çocukluğu, İstanbul Kuyubaşı’nda, Feneryolu, Göztepe, Kızıltoprak üçgeni içinde geçti. Erguvan ağaçlarının, lale bahçelerinin yok oluşuna, nefes alıp yaşayan konakların bir bir betonlaşmasına, komşuluk ilişkilerinin apartman dairelerindeki yabancılaşmaya dönüşmesine tanıklık etti. Bu hızlı değişim ve hengame içinde, o, çevresini hep gözlemledi.

Gürer, 23 sene Bankacılık yaptıktan sonra, Işıl Tur Seyahat Acentesi’nin ilk elemanı olarak 1997 yılında muhasebe-finansman departmanında göreve başladı. Halen görevine Kültür Danışmanı, Editör ve İstanbul Turları Yetkilisi ama öncelikle bir turizm araştırmacısı olarak devam etmekte olan Gürer, Marmara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümü mezunu olup iki çocuk annesidir.

Gürer çocukluğundan beri kaybolan değerlerin bir şekilde aktarılması ve elde kalanlara sahip çıkılması amacıyla düşüncelerini her zaman dile getiriyor. Bütün bu tanıklıkları, düşünce ve görüşlerini, araştırma ve incelemelerini bu sayfada sizinle paylaşıyor.

Kısaca, kendisini wwww.milta.com sayfasının editörü olarak tanımlayan, ama bu arada iyi bir turizm araştırmacısı olmaya da özen gösteren Bilsen Gürer, aynı zamanda TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Boğaziçi ve Avrupa Bölgesel Yürütme Kurullarında çalıştı, halen, Kültür Komitesinde, Doğa Komitesinde ve Ev Turizmi Komitesinde çalışmaya da devam etmektedir.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilirsiniz