“En Başarılı Turizm Yatırımları” ödüllerinin 4. verildi

Ekonomist ve Capital Dergileri ile ve Burgan Bank işbirliğiyle düzenlenen ve bu yıl bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması 2013’te, ” Maxx Royal Belek Golf & Spa,“Türkiye’nin En Büyük Turizm Yatırımı” seçilirken, araştırma kapsamında, 13 farklı kategoride ödül sahiplerini buldu.

Ekonomist Dergisi, Capital Dergisi ve Burgan Bank işbirliği ile bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması 2013’te, ” Maxx Royal Belek Golf & Spa,“Türkiye’nin En Büyük Turizm Yatırımı” seçilirken, araştırma kapsamında, 13 farklı kategoride ödül sahiplerini buldu.

Sonuçlar, 26 Eylül 2013 Perşembe Günü, Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen görkemli bir tören ile açıklandı. Töreni başarılı sunucu Pınar Esen sunarken, şarkıcı Erol Evgin ise sunumu ile geceye renk kattı. Türkiye Turizm sektöründe yatırımları teşvik etmek ve sektöre katkı sağlamak hedefiyle gerçekleştirilen araştırmada, turizm sektörü kapsamında 13 farklı kategoride Türkiye’nin en başarılı yatırımlarını gerçekleştiren kurum ve kuruluşlar ödüllendirilirken bir de onur ödülü verildi. KİSKA A.Ş.’nin Kurucusu Oğuz Gürsel’e, sektöre katkılarından dolayı veriln Onur Ödülü rahatsızlığı nedeniyle katılamadığından dolayı, kendisi adına, oğlu, İstanbul Turizm ve Otelcilik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kağan Gürsel tarafından alındı.

2013 Yılının En Başarılıları
Turizm_EnBasarili_2Türkiye’nin En Büyük Turizm Yatırımı : Maxx Royal Belek Golf & Spa.
Havayolu Şirketleri kategorisi : Türk Hava Yolları.
Beş Yıldızlı Oteller üç büyük il kategorisi : Divan İstanbul Asia.
Beş Yıldızlı Oteller kıyı otelleri kategorisi : Titanic Deluxe Belek.
Butik Oteller kategorisi : Argos in Cappadocia.
Kongre Otelleri kategorisi : Cornelia Diamond Golf Resort & Spa.
Kent Otelleri kategorisi : JW Marriott Hotel Ankara.
Marina İşletmeleri’nde D Marin Göcek.
Kültür Turizmi Girişimleri : Kapadokya Museum Hotel.
Sağlık Turizmi (SPA) İşletmeleri Kategorisi :Güral Sapanca Wellness Park.
Doğa Turizmi İşletmeleri kategorisi : Güral Sapanca Wellness Park.
Çevreci Oteller kategorisi : Cornelia Deluxe Resort Hote.
Spor Turizmi İşletmeleri kategorisi : Xanadu Snow White Palandöken,
kendi kategorilerinde birincilik ödüllerini aldılar.

Kurumların kendileri aday olabildikleri gibi, kamuoyu tarafından da aday gösterilebildiler. Yapılan araştırmalarda, firmaların doğru kategorilerde ve en sağlıklı şekilde değerlendirilmesi için çaba harcandı. Bu konuda oluşturulan büyük jüride, turizm meslek kuruluş temsilcileri, turizm işletmecileri, akademisyenler, yatırım uzmanları, gezginler, basın mensupları ve iş dünyasının farklı sektörlerinden çok sayıda saygın temsilci yer aldı.

Ödül Töreni, Burgan Bank Genel Müdürü Mehmet Sönmez ve Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş’in ardından, Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’nın açılış konuşması ile başladı.Turizm_EnBasarili_3

Burgan Bank Genel Müdürü Mehmet Sönmez, Turizm sektörüne inanan ve bu sektörü her koşulda destekleyen bir banka olduklarını söyleyerek, Türkiye Turizm Sektöründeki başarılı yatırımları kamuoyu ile paylaşmayı, yatırımlarını sürdüren firmaları teşvik etmeyi, desteklemeyi ve dolaylı da olsa, her geçen gün dev adımlarla büyüyen bu sektöre, katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Turizm Sektörünün, her koşulda yatırımlarını sürdürmesi, yarattığı iş hacmi, istihdamı ve gelirleri ile Türkiye ekonomisinin temel taşlarından birini oluşturduğunu, Burgan Bank olarak, bu alanda sahip olduğu güçlü deneyim ve kapsamlı hizmet planları ile turizm sektörünün sadece güneşli günlerde değil, yağmurlu günlerde de yanında olacaklarını aktardı.

Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları 2013 Araştırması’nı düzenleyen Capital ve Ekonomist Yayın Direktörü M.Rauf Ateş, araştırma sonuçlarının Türkiye Turizm Sektörünün bugün geldiği noktayı ortaya koyan bir referans çalışması olduğunu söyledi. Ateş, Türkiye’nin kalkınmasını sağlayan lokomotif sektörlerden biri olan turizmin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla, Burgan Bank ile gerçekleştirdikleri bu araştırmayı, gelecekte geliştirerek sürdüreceklerini belirtti.

Haber : Bilsen GÜRER
bgurer@isiltur.com.tr

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilirsiniz