Sakarya Sanat Merkezi Serdivan’da açıldı

Sinema ve televizyon saanatçısı Ragıp Savaş’ ın sanat danışmanlığını yaptığı Sakarya Sanat Merkezi kapılarını ” sanata açık herkes için ” Sakarya Serdivan’ da açtı.

“Sanat Senin İçindir” sloganıyla yola çıkan Sakarya Sanat Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı. sertifikalı eğitimleri ile sanatı meslek edinmek isteyen ve konservatuara hazırlanan gençlerin yanı sıra bireysel farkındalığını artırmak, kendini daha iyi ifade edebilmek, etkili iletişim kurabilmek ve sanatın çeşitli dalları ile hayatına renk katmak isteyenlere eğitim veriyor.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak açılan Sakarya Sanat Merkezi Tiyatro, Bale, Müzik, Resim, Modern Dans, Latin Dansları, Salsa, Tango, Yaratıcı Drama, Sinema ve Televizyon Oyunculuğu, Yaratıcı Yazarlık, Etkili Konuşma, Diksiyon ve Etkili İletişim gibi alanlarda isim yapmış uzman eğitmen kadrosuyla hizmet veriyor.

Sanat Danışmanlığını tiyatro sanatçısı Ragıp Savaş’ın yaptığı Sakarya Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi, tiyatro dünyasının duayenlerinin önderliğinde akademisyen bir kadro tarafından yürütülüyor. Bale ve dans eğitimi dünyaca ünlü Balet Tan Sağtürk ve ekibi tarafından verilirken, müzik ve resim eğitimleri de birçok başarıya imza atmış Turizm_Sakarya_Serdivan_2akademisyenlerce veriliyor.

Diksiyon ve Etkili İletişim dersleri TRT’nin ünlü spikerlerinden Bülend Özveren ve Elçin Temel, Etkili Konuşma ve Beden Dili Semineri yine tiyatro dünyasının ustalarından Can Gürzap tarafından veriliyor. Sinema ve Televizyon Oyunculuğu alanında ise oyuncu koçu Özay Fecht, yıllara dayanan bilgi ve birikimlerini atölye çalışması kapsamında öğrencilerle paylaşıyor.

2007 yılında, İzmit’te açılan Sanat Merkezinden sonra, bu konuda Sakarya’dan çok fazla telep geldiğini söyleyen Ragıp Savaş, bunun üzerine bu merkezi açma kararı aldıklarını söyledi.

Serdivan’da açılan Sakarya Sanat Merkezi, 900 metrekare kullanım alanı olan müstakil bir binayı mekan olarak seçmiş. Yaklaşık olarak 500 kişiye eğitim verebilecek bir okul olarak düzenlenmiş.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, burasının ilin tek sanat merkezi olduğunu ve böyle bir eksikliğin giderilmiş olmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Genel Sekreteri Uğur Tın, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Yılmaz, okulda sanatın değişik alanlarında eğitim alan öğrenci ve velileri ile çok sayıda Sakarya’lı sanatseverin katıldığı açılışta, Dünya Tango şampiyonu Utku Küley ile partneri İris Başak Doğdu’nun sergiledikleri kısa dans gösterisi izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Tiyatro, Bale, Müzik ana sanat dalları olmak üzere, sanatın birçok dalında Akademisyen ve Profesyonel eğitmenlerle sanat eğitimi vermek üzere kurulan Sakarya Sanat Merkezi’nin açılışı, Sakaryalı Ressam Nilgün Hun’un sergisiyle renklendirildi.

Yazı ve Fotoğraflar : Bilsen GÜRER
bgurer@isiltur.com.tr

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilirsiniz