Friday’s

Leziz bir mönü ve eğlenceli bir ortam… Bu haftaki tavsiyemiz zengin mönüsü, hoş dekorasyonu ve eğlenceli ortamıyla Etiler Friday’s . Yolunuz Ak Merkez civarına düşerse mutlaka uğrayın ! Önce yol üzerinde bulunan D&R girin, hoşunuza gidecek bir kitap seçin ve Friday’s in hoş ortamında keyifli bir gün geçirin. İki katlı olan cafenin iki tanede bahçesi var. İlk bahçesi cadde manzaralı. Yollardan geçen insanları seyretmek isteyenler için, ama yaz aylarında yer bulmak biraz zor doğrusu! İkinci bahçe; Friday’s in arka kısmında bulunuyor. Orası genellikle kış aylarında tercih ediliyor. İkinci katı ise daha çok akşam baş başa romantik bir yemek yemek isteyenlerin tercihi…

Friday’s’in en meşhur bölümü ise giriş katıdır. Bu kat oldukça eğlenceli ve keyiflidir, her zaman yoğun bir kalabalık ve cümbüş havasındadır. Cafeye girdiğiniz anda dekorasyon dikkatinizi çekecektir. Cafenin dekorasyonu, ilk bakışta sanki “ne bulunduysa duvarlara asılmış” izlenimi verse de dikkatle etrafı inceleyince, her şeyin ince bir zevkle yerli yerine yerleştirildiği göreceksiniz. Cafenin ortasında bulunan barın etrafındaki sandalyelerde oturup, dünyaca ünlü olan barmenlerin şovlarını izlemek sizi çok eğlendirecektir. Havalara atılan şişeler, karıştırılan içkiler ve oldukça değişik lezzerlerde olan kokteyllerin tadına bakmak hoşunuza gidecektir.

Sevimli ve ilginç çalışanları… Gerçekten de çok ilginç kıyafetleri olan çalışanlar; komik ve sevimli şapkaları, önlüklerinin üzerine taktıkları broşları, incik boncukları ile farklı ve özeller, burada çalışanlar bu özellikleriyle kendilerini diğer mekanların çalışanlarından ayırdığı gibi, insanı görür görmez keyiflendirmeye yetiyor. Sanki 40 yıllık arkadaşmışsınız gibi muhabbetleri ise doyumsuz. Bu kadar hareketli bir ortamda servisin aksaması gibi bir problem olması da mümkün değil.

Zengin mönüsü ile değişik tatlar… Friday’s in mönüsü oldukça zengin. Daha çok İtalyan mutfağından lezzetler sunuyor. Özellikle Cesar salatası ve Fettucino makarnası tadına doyum olmaz lezzetler arasında… Eğer burayı gece ziyaret etmeyi planlıyorsanız, şovları ile birçok yarışmalarda ödül almış barmenlerden, Strawberry Frozen isteyin ve afiyetle içkinizi yudumlayın… Hesabı istediğinizde barmenler tarafından çalınan çanlar sizi şaşırtmasın. Sizden yüklü bir bahşiş istediklerini anlatmalarının, onlara göre yolu. İlginç ve sevimli olduklarını söylemiştim !!!

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilirsiniz