Kahvaltı Mekanları

Yoğun bir hafta geçirip sabahları alelacele yataktan kalkıp koşuşturarak işinize giderken kahvaltı yapmaya pek vaktiniz olmuyor değil mi ? Sabahları poğaça ya da bir parça simitle günün en önemli öğününü geçiştiriyorsunuz. Uzmanlar sabah kahvaltı yapmanın, en önemli öğün olduğunu söylüyor. Ama maalesef zamane şartlarında buna pek fazla imkanı olmuyor. Kahvaltı yapmak günün en önemli öğünü olmasının dışında büyük bir keyiftir. Saatlerce kahvaltı masasında oturulur. Yavaş yavaş tereyağı ekmeğe sürülür, üzerine bal. Ardından bir parça beyaz peynir. Bir bardakta demli çay. Deymeyin keyfinize… kahvaltı keyfinizin yanına, İstanbul’un eşsiz manzarası da eklenince yaşadığımız enfes yaz günlerinde, kendinize vereceğiniz en güzel hediyelerden bir tanesidir.

Yeniköy’de favori mekanlardan bir tanesi Emek Cafe’dir. Denize nazır olan bu mekan şirin ve sempatik ortamıyla gelenlerin bir kere daha gelmek istedikleri bir mekan. Emek Cafe, Yeniköy’de sahilde Burger King’in karşısında bulunuyor. Emek Cefe’de menemen ve yanından çift kaşarlı tostunun tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Baltalimanı’nda bulunan Oba Cafe hem hoş bir cafe, hem de hafta sonu kahvaltı keyfinizi yaşayabileceğiniz bir mekan. 2. Köprü manzarasının karşısında hafta sonu keyif yapmak isteyenlerin uğrak mekanı olan Oba, yeni başlattığı açık büfe kahvaltı konseptiyle de oldukça popüler olma yönünde ilerliyor. Bir çok çeşidi bir arada bulabileceğiniz açık büfe kahvaltının fiyatı 17.50 YTL

Rumeli Hisarı açık havada keyif yapmak isteyenler için oldukça doğru tercihlerden bir tanesi. Burada bulunan sıra sıra cafelerden bir tanesine oturup kahvaltı siparişinizi verdikten sonra afiyetle kahvaltınızı yapabilirsiniz. Rumeli’nin en favori mekanlarından olan Sade Kahve kahvaltı konusunda oldukça iddialı, iki çeşit kahvaltı tabağı olan Sade Kahve’de köy kahvaltısı ve normal kahvaltı tabaklarından bir tanesini seçebilirsiniz. Kahvaltı mönüsünün yanında sıcak sıcak masanıza gelecek olan gözleme ve çiğ böreğin de tadına da bakmayı unutmayın. Tabii bu kadar keyifli bir kahvaltının ardından bol köpüklü bir sade kahve ve yanında buz gibi bir soda enfes bir lezzet olacaktır.

Rumeli’den Bebek istikametine doğru geldiğimizde ise size özelikle Pazar günleri oldukça kalabalık olan bir yer tavsiye edebiliriz. Bebek’te ki tavsiyemiz; Bebek Kahvesi. Burada bulunan küçük iskemlelerde oturarak, poğaça ve tost gibi aperatif yiyeceklerin yanına tavşan kanı bir bardak demli çay eşlik edecektir. Bebek’te kahvaltının ardından Ab’bas’da waffle yemeyi de ihmal etmeyin.

Bebek’den sonra diğer bir rotamız ise, Arnavutköy Reis Cafe. Reis Cafe, denizin hemen kenarında değil, ancak hoş bir manzarası var. Reis Cafe’nin kahvaltı mönüsünün en favori yiyeceği ise peynirli menemen. Cafe’nin girişinde bulunan çeşit çeşit günlük gazete ve dergiler, hafta sonu kahvaltı masanızda size farklı alternatifler sunacaktır. Gazetelere göz atarken belki hafta sonu için sinemaya gitme planları yapabilirsiniz.

Ortaköy, her zaman bir çok insanın gözdesi olmuş bir semttir. Sabah kahvaltıları denildiği zaman akla ilk gelen yerlerde bir tanesi Ortaköy’dür. Özellikler Pazar günleri sokaklara kurulan tezgahların cıvıl cıvıl görüntüsü eşliğinde enfes Ortaköy Camii manzarasına nazır bir kahvaltı masası, burada bulunmaz keyifler arasıdan yer almaktadır. Ortaköy’de kahvaltı yağacağınız yerler ise; Esma Sultan Yalı’sının arkasından bulunan Beltaş Cafe, ya da sahilde sıralanmış olan cafelerden beğendiğinizi ve yer bulabildiğinizi bir tanesini tercih edebilirsiniz. Ayrıca Ortaköy’de yeni açılan ve Ortaköy Camii’nin karşısında bulunan Sedir Cafe’nin de kahvaltı mönüsüne bir göz atabilirsiniz. İyi Keyifler…

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilirsiniz