Maşukiye Cansu Alabalık

Maşukiye’de, Sapanca Gölü kıyısında bulunan Cansu Alabalık, 19.000 metrekarelik bir alanda, dinlenmenizi sağlayacak her türlü aktiviteyi iyi bir mufak eşliğinde sunuyor.
Kocaeli – Maşukiye de, 1998 yılında hizmete açılmış olan tesis, farklı damak tatları sunmanın yanı sıra, Cansu Tesisleri olarak, peyzajları, otantik salonları, sosyal alanlarıyla, konuklarının aynı anda birçok duyusuna hitap edebilmeyi amaçlamış.

Tarz olarak, sadece bir restoran tabelasının arkasına sığınmaktansa, konuklarının çok daha iyisini hakkettiği düşncesinden yola çıkılmış. Amaç, Kocaeli’nin doğusunda, farkı, fark ettirmek olarak belirlenmiş. Cansu Tesisleri olarak, konuklarına sunduğu özgün tatların yanı sıra, geldiklerinden çok daha dingin ve huzurlu olarak ayrılmalarını sağlamaya yönelik gereken alt yapıyı ve tecrübeyi kazanıp uygulamaya koymuşlar.

400 kişi kapasiteli dubleks salonu, konukların hem göz zevkini tatmin etmek, Maşukiye Cansu Alabalıkhem de azami rahat edebilecekleri şekilde, alt katının iç ve dışını değişik taşlar kullanarak dekore etmişler. Üst kat, tamamen ahşap. Taş ve ahşabın bu tarz iç içe uygulanması salonda farklı ve güzel bir sentez oluşturnuş. Tesis, bu mimari ile bölgede bu tarz yapı uygulayan ilkler arasında olmuş. Bununla da övünüyorlar.

Birinci bahçenin peyzajında, daha çok bölge iklimine uygun bitkiler kullanılmış. Çiçekli bitkiler, değişik türden çamlar, defne, ıhlamur, ceviz, akasya, karayemiş, kızılağaç, muz vs. Alan zemini tamamen çim olup, aralara kaya bahçeleri, mevsim çiçekleri ile figürler konulmuş. Burası özellikle ilkbaharda konukların ilgisini çekiyor. Brunch kahvaltı tarzı hizmetinde bahçenin bu alanı kullanılıyor. Toplam kullanım alanı 19.000 metrekaredir.

İkinci bahçe, daha çok yaz aylarının bunaltıcı sıcağından korunmak için kullanlıyor. Adeta bir vaha. Bahçe alanı tamamen, sık kızılağaçlarla kaplı ve ortasındaki doğal havuzda çeşitli türden balıklar bulunuyor. Nişan, düğün, grup pikniği gibi etkinliklere olanak sağlamak üzere dizayn edilmiş. Dileyen konuklar, yemekten sonra bu alandaki ağaçlarda bulunan hamaklara uzanıp kuş sesleri arasında şekerleme yapabiliyorlar.

Üçüncü bahçe, konukların sportif faaliyetleri için ayrılmış. Zemin tamamen doğal çim olup içersinde; mini futbol sahası, voleybol sahası, yürüyüş alanları bulunuyor. Ayrıca, bahçe kenarında bulunan kümeste kaz, ördek, tavuk ve diğer hayvanlar konukların ve özellikle çocukların hayvanlarla tanışıp, yakından görebilmeleri için hazırlanmış.

60 kişilik ikinci salon, tamamen ahşap olup, burada Karadeniz mimarisi uygulanmış ve aynı tarzda dekore edilmiş. Bu salonda genelde küçük gruplar ağırlanıyor. Özel günler, doğum günleri, iş toplantısı, vs gibi aktivasyonları bu salonda tertipleniyor. Bu salonun ısıtılmasında mimari yapıya uygun olması amacıyla sadece kuzine soba kullanılıyor.

Ana hizmet binasında iki salon bulunan tesisin zemin katı ile üst kat içeriden merdivenle birbirine bağlanmış. Zemin kat, rum mimari tekniğiyle inşa edilmiş. Duvar , kapı ve pencere kemerleri doğal kesme taşlar kullanılarak oluşturulmuş ve bu sayede otantik bir hava kazandırılmış. Şöminenin de bulunduğu zemin kattan aynı zamanda binayı çevreleyen verandalara açılan kapıları sayesinde bahçe ile aynı kod seviyesinde olması bakımından çocuklu aileler için ideal bir şekilde konumlandırılmış. Restoran mutfağının da bulunduğu zemin katta, yönetim odası ve ebeveyn odası da bulunuyor. 600 kişi kapasiteli dubleks salon, konukların hem göz zevkini tatmin etmek, hem de azami rahat edebilecekleri şekilde, alt katın iç ve dışını değişik taşlar kullanılarak dekore edilmiş. Üst kat, tamamen ahşap.

Bungalov Otel
Cansu Tesisleri bünyesinde dört mevsim konaklama hizmeti sunan Bungalow Evleri, özgün mimari yapısı, şirin ve sıcak görünümleri ile hayranlık uyandırırken, modern dizaynı ve bahçe peyzajı ile huzurlu bir alternatif tatil imkanı sunuyor. Azami üç kişinin konaklayabildiği Bungalow Evleri, yatak odası ve banyo olarak iki kısıdan oluşuyor. Birbirinden bağımsız dokuz birimden oluşan Bungalow Hotel, erken rezervasyon yapan azami 27 şanslı konuğu misafir edebiliyor. Oda + Kahvaltı şeklinde hizmet veren bungalow evlerinde konaklayan misafirlere tesis restoranından alacakları diğer hizmetler %20 opsiyonla sunuluyor. Odalarda azami derecede ses ve ısı izolasyonu sağlanmış olup, her bungalowda TV, mini bar, saç kurutma, ücretsiz internet, enfraruj ısıtıcı, klima ve servis telefonu bulunuyor. Bungalow Otel , aile ve single misafirler dışında müşteri kabul etmiyor.

Maşukiye Cansu AlabalıkAt çiftliği
Muhteşem bir hafta sonu geçirmek isteyenler için at çiftliği, cansu Alabalık tesisikerinde özellşkle çocukları bekliyor.

Olta balıkçılığı
Boş zamanlarınızda ailenizle, arkadaşlarınızla sürdürebileceğiniz amatör bir spor faaliyeti ve hobidir. Olta balıkçılığı sayesinde bütçenize fazla yük olmadan günlük yaşamın stresinden uzaklaşabilir, doğayla iç içe keyifli zaman geçirebilirsiniz. Amatör olta balıkçılığı eğlenceli bir spor olup yüzyıllardır süregelmektedir. Çoğu zaman hobi olarak yapılan fakat ülkemizde de dernekleri bulunan bu spor, ülkemizin göl ve nehirlerinin bol olması ve bunun yanında üç tarafının denizlerle çevrili olmasından dolayı yaygın bir etkinlik haline gelmiştir. Mücadelecilik ve sabır isteyen olta balıkçılığı gerek zorluğundan gerek de ekmeğini sudan çıkarabilmenin verdiği zevk çoğu zaman insanları bu spora bağlamıştır. Arkadaşlarınızla balığa çıkmak şehrin gürültüsünden ve rutinliğinden sizi çekip alacaktır. Avlanırken arkadaşlarınızla yardımlaşmak bile size mutluluk verecektir. Alabalık çiftliği Alabalık Üretimi, Maşukiye de olduğu gibi, Sapanca gölünü çevreleyen diğer kasabalarda da oldukça revaçtadır. Cansu tesisle, 1998 yılında, Alabalık üretmeye başlamış. Oldukça meşakaktli olan ve teknik donanım gerektiren bu branş için çnce düşğk tutlan kapasite, işi örenikten ve hata riskini ortadan kaldırdıktan sonra arttırılmış. Ürettilen balıklar, gerek kendi tesislerinde bulunan restoranda, gerek toptan, gerekse perakende olarak isteyenlere sunuluyor. Alabalık, besleyici özelliği yanında, besin değeri çok yüksek bir gıdadır. Özellikle Omega 3 ve B12 vitaminleri bakımından önemlidir.

Tel: 0262 354 38 98
E-Posta: cansu@masukiye.net

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilirsiniz