Sapanca SaSa Deluxe

SaSa Deluxe, Sapanca Gölü kıyısında, otobanın kenarında, nefeslenmek, doğayla bütünleşip leziz tadlardan faydalanmak, organik alış-veriş, ama keyifli bir an yaşamak için alışkanlık yapacak bir mekan. Sasa Deluxe, Sapanca Göl’ü kenarında bir yol üstü mekanı. Oldukça güzel ve şık bir yol üstü mekanı. Ama onu ayrıcalıklı kılan özellikleri var. SaSa aynı zamanda da bir organizasyon mekanı. Arka tarafta bulunan güzel bir havuzun kenarında konumlandırılmış bahçeleriyle, her türlü yaz aktiviteleri, nezih bir ortam ve özel bir emekle, unutulmaz anılara dönüştürülebiliyor.

SaSa’nın açılımı Sakarya ve Sapanca olarak açıklanıyor. Yaklaşık 15 sene önce küçük bir mekan olarak hizmet vermeye başlamış. Amaç, yöre turizmine katkı. Ama öyle böyle değil, oldukça nezih ve zevkli bir çalışma ile veriliyor bu katkı. Mekan bu süre içinde kalitesinden ödün vermeden aksine kaliteyi arttırarak bir büyüme trendine girmiş. Bu trend dur durak bilmemiş, halen devam etmekte. Şimdilerde, menünlerde yeni çalışmalar, bu menülerin sunulacağı farklı mekanlar yaratmanın peşindeler.

SaSa Delüx, gerçek bir yol üstü mekanı. SasaOtoban ile demiryolu arasında yer alıyor. Demiryolundan sonra büyükçe bir bahçesi olan SaSa, bu bahçe ile gölle buluşuyor. İşte o dur durak bilmeyen yeni çalışmalar bu bahçe ile ilgili olarak sürdürülüyor. Yakınlarda, göl kıyısında da konuklarına hizmet vermeye başlayacak.

SaSa’da da diğer yol üstü mekanları gibi alış veriş mağazası da bulunuyor. Buradaki ürünlerin büyük bir kısmı organik. Satılan her ürün, o ürünü üreten en iyi merkezlerden geliyor. Ben bunun örneğini vereyim isterseniz, Sasa’ya gittiğimde Erzincan’dan döneli henüz bir ay kadar olmuştu. Ordan aldığım Erzincan tulum peyniri bitmiş, yerine aynı kaliteden yenisini bulamadığımdan alamamıştım. İşte bu peyniri SaSa’da buldum. Erzincan’da tulum içinde görmemiştim. SaSa, bu leziz peyniri birer kiloluk tulumlar içinde de satıyor, tulumdan kaba boşaltmış olarak da satıyor.

Yani SaSa alış-veriş merkezini çok beğendiğimi söylemek istiyorum. Onun haricinde iki ayrı yeme-içme mekanına sahip. Tabi bahçesini hariç tutarsam iki ayrı yeme-içme mekanı diyelim. Çok büyük bir kıl çadırı (Yörük Çadırı) var SaSa’nın. Bu çadırın içinde de değişik oturma grupları oluşturulmuş. Burası, adeta küçük bir müze görünümünde dizayn edilmiş. Hem Antik Çağdan buluntular, hem Anadolu’nun herhangi bir Etnoğrafya Müzesinde rastlayabileceğiniz farklı objeler burada süsleme amacıyla kullanılmış. Değişik mobiyalar var bu kıl çadırda. Antika masa sandalye takımından, hasır taburelere, hasır oturma gruplarından gül ağacı masa-sandalye takımlarına kadar her türden oturma grubu kullanılmış. Bu da mekana ayrı bir güzellik katmış. Yani SaSa’daki bu kıl çadır belki de otağ demeliyiz, bildiğimiz diğer kıl çadırlardan farklı.

SasaSaSa’nın merkez binasında iki ayrı yeme-içme kısmı bulunuyor. Birisi hemen açık büfenin olduğu yer, diğeri, ikinci kattaki özel bölüm. Bu özel bölüm göle nazır konumlandırlımış ve iyi bir iç mimarın eliyle tefriş edilmiş.Bütün masa ve sandalyeler gül ağacından yapılmışlar. Işıklandırmalar da bu atmosfere uygun kullanılmış olduğundan, oldukça başarılı bir çalışma gerçekleştirilmiş. 250 kişilik toplantıların rahatlıkla yapılabildiği bu mekan, kapalı alan olarak özellikle şirket ve diğer özel toplantılara ev sahipliği yapıyor.

SaSa, Sakarya ve Sapanca için büyük bir şans olma konusunda ödün vermiyor. İşletmecileri, öncelikle yaratılan bu kaliteye sınır koymamak, sürekli olarak kendilerini geliştirmek ve büyümekten vaz geçmiyorlar. Son olarak farklı bir yeniliğe imza atan SaSa, 2008 Yılı Dünya güzeli Almeda Abazi’yi Sakarya’da ağırladı. Bu farklı konuğu ağarlamanın amacını, Sasa Deluxe Satış –Pazarlama ve Operasyon Müdürü Nevra Saylam şöyle açıklıyor;

-Sapanca ve Sakarya’yı ön plana çıkaracak organizasyonlarda sürekli olarak yer alacağız. Sasa Deluxe ismini, Sapanca’yı ve Sakarya’yı, sahip oldukları turizm potansiyelini, tüm dünyaya duyurmak istiyoruz. Başarılarımızla sık sık gündeme geleceğiz. Sasa Deluxe, bundan sonra Türk turizminin önemli bir aktörü olacak. Sasa Deluxe , Sapanca ve Sakarya adına yapılan yeniliklerde ilklere imza atmaya devam edecek. 2008 Dünya güzeli Almeda Abazi bizim tanıtım yüzümüz olacak. Dolayısıyla, SaSa, dünyada Sapanca ve Sakarya’nın daha kolay kabul görmesini sağlayacak. Sasa’da, sektörde öne çıkan tesislerden olmayı hedefliyor.

SaSa’nın, Sapanca için büyük bir şans olduğu bir gerçek. Tabii Sapanca’da SaSa gibi şans Sasayaratan başka tesisler de mevcut. Burada, kusursuz bir hizmetin konforla buluşması sağlanmış. Çok özel bir yeme-içme ve eğlenme imkanlarıyla dolu ayrıcalıklı bir dünyaya yaratılmış. Tesisin, Sapanca Göl’ü kenarında olması ve doğa ile iç içe bulunması sebebiyle tercih edilmesi, elini güçlendiriyor. Ayrıca, bir yol üstü noktası olması da önemli. Nevra Hanım, “De Luxe ” ünvanı almalarını da şöyle anlattı;

– Çok kısa bir sürede kendisini geliştiren SASA DeLuxe tesisleri, yapmış olduğu yenilikler, başarılar ve profesyonel hizmet anlayışı doğrultusunda De Luxe ünvanını almıştır. Türkiye’de eşi benzeri olmayan Yörük çadırımız, gün geçtikçe yerli ve yabancı turistlerin daha çok ilgilerini çekmektedir. İstanbul’a bir saat, Ankara’ya iki saat uzaklıkta olan ‘’SASA DeLuxe ’’ Güzelliklerini doğuda biriktirir batıda saklar. ‘SASA DeLuxe ’ doğuda aşktır batıda da aşktır. Mavi ile yeşilin buluştuğu nokta olan SASA DeLuxe, özellikle yol ihtiyaçlarına yönelik olmaktan çok, lüks AVM si ile alışveriş, aynı zamanda rahatlama, Sasaailece ve dostlarınızla güzel vakit geçirebileceğiniz , özel organizasyonlar yapabileceğiniz ve ‘geldikçe tutkunuz’ olacak bir ortam yaratmaktadır.

Sasa, hemen Sapanca’nın girişinde. Büyük bir özveriyle hazırlanan bu eşsiz tesis gelecek olan konuklarını bekliyor. Göl kenarında nefeslenmeleri, lezzetli tadlardan tatmalarını öneriyor. Ama ben bu mekanda yapılan bir düğünün konuğu oldum. Fotoğraflarda bunun görebilirsiniz. Doğanın koynunda ama özel bir mekanın bütün imkanlarının kullanılmasından da vazgeçilmeyerek özel anların özel konuklarla paylaşılmasının muhteşemliğine tanıklık ettim.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilirsiniz