Woodyville

Zıtlıklardan ortaya çıkanlar her zaman özel ve güzeldir. Woodyville; hareketli ama durgun, salaş ama düzenli, karışık ama toplu… İlk ve son gibi, mantık ve duygusallık gibi, aşk ve öfke gibi… Bu kadar zıtlıklarla dolu bir yerde, keyif alınabilecek o kadar hoş şeyler var ki? Ayrıntıların gizli olduğu bu mekanda yeni bir şeyler keşfetmek size oldukça keyifli anlar yaşatacaktır.

Woodyville Ağva’ya 10 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Şile sahil yolundan Ağva’ya giderken Akkaya Köyü’ne giriyorsunuz. Yolda karşınıza çıkacak olan tabelelar yardımıyla kolaylıkla bulabileceğiniz bu tesisin yolunun biraz bozuk olduğunu söylemeliyim.

36 yıl önce yaklaşık 80 dönümlük bir alan üzerine kurulmuş, ilk kurulduğu zamanlarda, birkaç tane ağaç ev varmış ancak zamanla insanlar burayı keşfetmeye başladıklarında kalacak yer yetersizliğinden dolayı yeni alanlar yaratılmış. Odalar ve evleri tek tek anlatmadan önce buranın genel konsepti hakkında bahsetmek gerekir. Sahibi Erol Bey’in kovboylara olan düşkünlüğünden ortaya çıkmış olan bir kovboy kasabası havası hakim. Buranın müdavimleri konaklamaya geldiklerinde mutlaka kovboy şapkalarınıda yanlarında getiriyor, ya da salonda bulunan ve herkesin kullanabileceği şapkalardan takıp sizde kendinizi kovboy kasabasının havasına kaptırabiliyorsunuz. Sahibi ve işletmecisi olan Erol Bey’in tesisteki kovboy konseptine ait gelecek için oldukça ilginç ve dikkat çekici projeleri olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Honeymoon
İstediğin odayı seç…

Woodyville’de konaklamak için birbirnden farklı seçenekleriniz var.
Tarzan Evleri: Ağacın üzerine kurulmuş ne penceresi ne kapısı ne televizyonu ne de yatağı olan bir yer. Genellikle alternatif zevkleri olanlar ve turistlerin tercih ettiği basit ama oldukça ilginç.

Honeymoon : Bu evler, her yerde konaklayabileceğiniz tarzda yerlerden değil ağacın tepesine kurulmuş küçük ve sevimli.

Sahilde ki evler : Bu evlerin içi rüya gibi, oda tamamen ağaçtan yapılmış, içinde nefis bir jakuzi var. Sahil evlerinin iki farklı odası var ikisi de birbirinin aynı, tek farkı cibinlikli yatakların (prenses yataklarının) birinde kırmızı tül, diğerinde ise hardal rengi tüllü yataklar yapılmış olması.

Aşıklar Köşesi : Burası tepeden görünen denizin dalgaları eşliğinde balkonda keyif yapabileceğiniz evler arasında yer alıyor. Aşıklar Köşesin’de bulunan balayı odası Woodyville’in en özel odası.

Genel anlamda odaların içi bir birinin aynısı gibi görünse de hepsinde ayrı bir tat yakalayabiliyorsunuz. Evlerin hepsi ağaçtan yapılmış, odaların içi de bu konsepte uygun şekilde uyarlanmış burada tam anlamıyla doğal hayatı tüm nimetlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Woodyville’in yemeklerinde bahsetmek gerekirse; bu doğal ortamda oldukça doğal besinler yiyeceksiniz. Yemekler genel olarak çeşitli sebzelerden yapılan besin değeri yüksek yiyeceklerden oluşuyor. Yemeğinizi yemek salonunda şömine başında yedikten sonra kahvelerinizi sobanın başında sallanan sandalyede mi, yoksa sedir köşesinde mi almak isterseniz? Burada kahvelerinizi yudumladıktan sonra biraz eğlenceye ne dersiniz? Bunun için oyun salonunda bilardo, langırt, tavla ya da çeşitli kağıt oyunlarını oynayabilirsiniz. Akşam saatlerinde eğer canlı müzik eşliğinde eğlenmek isterseniz, Minder Oda’sında keyifle minderlerinize uzandığınızda keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Saatler ilerlediğinde, sahile vuran dalgalar arasında yürüyüş yapmayı da ihmal etmeyin.

Tatil demek sizin için denize girmekse; Woodyville’de yaz aylarında kumların üzerinde minderlerde yatıp güneşlenebiliyor ve Şile denizinin keyfini çıkartabiliyorsunuz. Ancak malum Şile denizi, her zaman güvenli değildir. Denize girilmediği zamanlarda gelen ziyaretçilerin yararlanabilmeleri için tesise bir havuz yapılıyor. Havuz, Mayıs aylarının ortasına doğru açılacak.

Zor bulunur türden bir manzara…

Evleri, doğal güzelliği, rahat bir ortam olduğunu anlattıktan sonra Woodyville’in atlanmaması gereken bir diğer özelliği ise kolay kolay her yerde bulamayacağınız manzarasıdır. Karşınızda 2 tane küçük adacık ve bu adacığa vuran dalgalar, oldukça güzel bir plaj, masmavi denize vuran ay ışığı ile hayaller aleminde dalmamak ne mümkün.

Unutamayacağınız bir manzara, unutamayacağınız bir ortam ve unutamayacağınız anlar sizi bekliyor.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapabilirsiniz